Czystość Wiadomości branżowe

Czy jesteś świadomy istnienia programów ochrony środowiska prowadzonych przez firmy?

Wyniki badania European Trusted Brands 2013Czy jesteś świadomy istnienia programów ochrony środowiska prowadzonych przez firmy? – takie pytanie zadano respondentom 13. edycji badania European Trusted Brands, przeprowadzonego przez Reader’s Digest. Polacy wybrali również marki, które ich zdaniem najlepiej dbają o środowisko. Wskazano je w 9 kategoriach.Polacy

Teaser

Wyniki badania European Trusted Brands 2013

Czy jesteś świadomy istnienia programów ochrony środowiska prowadzonych przez firmy? ? takie pytanie zadano respondentom 13. edycji badania European Trusted Brands, przeprowadzonego przez Reader?s Digest. Polacy wybrali również marki, które ich zdaniem najlepiej dbają o środowisko. Wskazano je w 9 kategoriach.

Polacy są świadomi programów ochrony środowiska prowadzonych przez firmy. Tak wynika
z badania European Trusted Brands 2013. Co ciekawe jednak, aż połowa ankietowanych twierdzi, że nadal niewiele wie na ten temat, a firmy powinny udostępniać więcej informacji o swoich działaniach. Respondenci najczęściej deklarują, że wiedzę o programach ochrony środowiska prowadzonych przez firmy czerpią z mediów (65%) lub z reklam, w których przedsiębiorstwa promują swoją działalność proekologiczną (54%). Nieco rzadziej przyznają, że informacje znaleźli na stronach internetowych firm (41%).

W badaniu European Trusted Brands 2013 Polacy spontanicznie wskazali również marki, które najlepiej ich zdaniem dbają o środowisko. W kategorii Samochód zwyciężyła marka Toyota. Za najbardziej ekologicznego dostawcę energii Polacy uznali markę Enea (32%). Reputacją stacji benzynowej najbardziej przyjaznej środowisku cieszy się Orlen, który wybrało niemal dwukrotnie więcej respondentów niż drugą na podium markę BP (21%). W kategorii Sklep spożywczy zwyciężyła Biedronka z wynikiem 32%. Marka Vizir to zwycięzca w kategorii Proszek do prania (27%), zaś w kategorii Środek czystości sukces osiągnęła marka Cif (18%). Bosch uhonorowany został kategorii Sprzęt AGD (19%). W kategorii Baterie liderem została marka Duracell (34%). Zwycięzcą w kategorii Sprzęt oświetleniowy jest marka Osram, którą wybrało 60% respondetów biorących udział w badaniu.

Wyniki badania European Trusted Brands 2013 pokazują, że wśród Polaków wzrasta świadomość ekologiczna ? coraz częściej zauważają i doceniają proekologiczne starania marek. Zmiana postaw konsumenckich przekłada się na działania firm, które przywiązują coraz większą wagę do produkcji przyjaznej środowisku. ? mówi Piotr Wierzbowski, redaktor naczelny polskiego wydania Reader?s Digest.

***

A to już wiesz?  Nowość od L'biotica. Dla cery wrażliwej: DermoKrem InnovAge Aktywnie Kojący

European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich
w Europie. Jego organizatorem jest Reader?s Digest. Oprócz tematyki marketingowej coroczne badanie European Trusted Brands porusza również tematy społeczne. Pozwala na poznanie dominujących nastrojów mieszkańców Europy, postaw i wartości, które kształtują nasze opinie i decyzje, a także zaufanie do różnych aspektów życia.

Badanie European Trusted Brands przeprowadzono po raz pierwszy w 2001 roku. Co roku kontynuowane jest ono w kilkunastu krajach europejskich. Tegoroczna trzynasta już edycja badania została przeprowadzona w 12 krajach europejskich. Kraje, które zostały objęte tegorocznym badaniem to: Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowenia i Szwajcaria. Wzięło w nim udział 18 314 respondentów.

Badanie realizowano metodą kwestionariusza on-line lub wywiadów pocztowych. Jak co roku próba została dobrana tak, aby odzwierciedlała szeroki profil badanej populacji.

W Polsce badanie przeprowadzono metodą on-line. Analizie poddano 1049 ankiet. O wyborze decydował spontaniczny, niczym niesugerowany wybór respondentów.

< 241413" >

Źródło Reader’s Digest. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy