Czystość Wiadomości branżowe

DHA w ciąży dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka

Tego składnika nie może zabraknąć w Twojej diecie - w ciągu 9 miesięcy ciąży i w trakcie karmienia piersią. Warto wybrać najlepszy sposób dostarczania DHA, który zapewni przyswajanie w zalecanej dawce.DHA  to skrótowa nazwa kwasu

Teaser

Tego składnika nie może zabraknąć w Twojej diecie – w ciągu 9 miesięcy ciąży i w trakcie karmienia piersią. Warto wybrać najlepszy sposób dostarczania DHA, który zapewni przyswajanie w zalecanej dawce.

DHA  to skrótowa nazwa kwasu dokozaheksaenowego, czyli wielonienasyconego kwasu tłuszczowego z grupy omega ? 3. Jest źródłem tzw. zdrowego tłuszczu w diecie.

DHA główny budulec komórek mózgowych i siatkówki oka

W czasie życia płodowego służy do rozwoju tkanek, w tym do budowy najważniejszych organów – komórek mózgowych i siatkówki oka. Czy wiesz, że kora mózgowa aż w 60% składa się właśnie z DHA? To w czasie ciąży powstaje aż 75% wszystkich komórek mózgowych, pozostała część rozwija się w pierwszym roku życia dziecka. DHA jest również niezwykle cenne dla rozwoju układu nerwowego maluszka. Naukowcy są również przekonani, że DHA zmniejsza ryzyko niskiej masy urodzeniowej.

DHA w ciąży to wyższa inteligencja Twojego dziecka

Jaki jest związek z poziomem inteligencji dzieci, a życiem płodowym? Ponieważ wiedza na temat tego, jak cenny jest DHA towarzyszy nam już od lat, naukowcy zdążyli przebadać dzieci, których mamy w ciąży suplementowały kwasy omega ? 3. Następnie porównali rezultat badań z wynikami u dzieci, których mamy nie dostarczały kwasów omega w czasie ciąży. Wyniki wskazały na wyższy poziom inteligencji w grupie, która otrzymywała kwasy omega, w tym DHA, w życiu płodowym.

DHA w ciąży ? konieczna suplementacja

Organizm ludzki nie potrafi sam wytworzyć dostatecznej ilości DHA. Nie jesteśmy w stanie syntetyzować go z przyjmowanych pokarmów tak, aby pokryć zapotrzebowanie. Ile DHA w ciąży należy przyjmować? Otóż zapotrzebowanie u kobiet w czasie ciąży i okresie karmienia piersią jest zwiększone, gdyż mama jest jedynym źródłem DHA dla maluszka. Eksperci z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oszacowali, że odpowiednia dawka to minimum 200 mg DHA dziennie, o ile w diecie ciężarnej występują ryby. Jeśli ryby pojawiają się na talerzu mamy sporadycznie, wówczas zalecana dawka to 400 ? 600 mg dziennie.

A to już wiesz?  Krakowianie wybierają lokalne produkty

DHA w ciąży preparaty

Kwasy Omega ? 3 mogą być dostępne w naszej diecie pod różnymi postaciami: np. orzechy włoskie, siemię lniane oraz tłuste ryby morskie. Te ostatnie są źródłem najlepiej przyswajalnego DHA. Codzienną dawkę cennego DHA zapewni Pregna250 DHA preparat opracowany specjalnie dla ciężarnych i mam karmiących piersią, uwzględniający ich różne nawyki żywieniowe. Możesz suplementować jedną lud dwie kapsułki Pregna250 DHA dziennie, w zależności od ilości spożywanych ryb. Preparat ten umożliwia dostarczanie DHA w zgodzie z aktualnymi rekomendacjami ekspertów. Korzystne działanie na przebieg ciąży i rozwój dziecka jest udowodniony przy spożywaniu 200 mg DHA ponad zalecane spożycie 250 mg kwasów omega 3 dziennie.

 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety dla układu moczowego – Femisept URO, probiotyk nowej generacji – Trivagin oraz plastry na blizny – Sutricon. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są globulki  dopochwowe z kwasem hialuronowym – Mucovagin. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

 

Więcej informacji w serwisach:

 www.pregnaplus.pl  www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl www.polkaintymnie.pl www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl  www.startzrozumem.pl  www.mucovagin.pl

 

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy