Czystość Wiadomości branżowe

Earl Grey – mocne zimowe wejście

Jak wynika z danych GUS w zimowych miesiącach herbata stanowi blisko 40% wszystkich wypijanych płynów. Niekwestionowanym liderem jest herbata czarna, a wśród herbat czarnych coraz częściej sięgamy po aromatyczną Earl Grey. To właśnie ten smak wybrało tysiące osób w trakcie zimowych eventów Teekanne Polska.Podczas jesienno – zimowej akcji

Teaser

Jak wynika z danych GUS w zimowych miesiącach herbata stanowi blisko 40% wszystkich wypijanych płynów. Niekwestionowanym liderem jest herbata czarna, a wśród herbat czarnych coraz częściej sięgamy po aromatyczną Earl Grey. To właśnie ten smak wybrało tysiące osób w trakcie zimowych eventów Teekanne Polska.

Podczas jesienno ? zimowej akcji ?Herbata rozgrzewa?, której ostatnim przystankiem był ?TEEKANNE WINTER BAR? w czasie Pucharu Świata pod Wielką Krokwią, konsumenci, obok szeregu aktywności, mogli spróbować wybranych herbat TEEKANNE. Królowała herbata czarna, a w szczególności aromatyczna Earl Grey. Co 4 osoba sięgała właśnie po ten specyficzny smak o świeżym aromacie bergamotki.

Niepowtarzalny aromat Earl Grey doceniają wszyscy koneserzy herbat. Nazwę zawdzięcza ona Charlesowi Greyowi, premierowi Wielkiej Brytanii z początku XIX wieku, który otrzymał przepis na tę cudowną ?mieszankę? od chińskiego mandaryna za uratowanie syna z katastrofy morskiej. Inna wersja mówi o indyjskim radży, ofiarującym hrabiemu przepis na tę wyjątkową herbatę w podzięce za ocalenie syna z tygrysiej paszczy. Jedno jest pewne ? niezależnie od wersji legendy – Hrabia Grey został zapamiętany nie jako człowiek, który zniósł niewolnictwo w Imperium Brytyjskim, ale jako ten, który podarował Brytyjczykom ich ukochany napój.

W Anglii, gdzie spożycie herbaty jest najwyższe, pije się ją o różnych porach ? i każdej z nich odpowiadają specjalne gatunki: z rana mocna i czarna, około 17.00 ? delikatniejsza, przyjemna Earl Grey.

 – W Polsce nie mamy jeszcze takich nawyków. Bardziej przyzwyczajeni jesteśmy do ulubionych smaków ? pijemy je niezależnie od pory dnia, kierując się własnymi preferencjami. Jesteśmy im wierni – jak pokazują dane AC Nielsen za 2012 – spożycie herbaty Earl Grey utrzymuje się na poziomie porównywalnym z poprzednim rokiem. Wzrasta w miesiącach zimowych, by w cieplejszych ? spaść o ok. 1%? mówi Maciej Rymski, National Sales Manager TEEKANNE Polska– Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą równie stabilną pozycję tej herbaty, a Polacy docenią ją również latem, gdy ? podana na zimno -będzie orzeźwiać i pobudzać. Zimowa akcja pokazała, że naprawdę lubimy Earl Grey, a coraz więcej Polaków staje się prawdziwymi smakoszami tego fantastycznego napoju- dodaje Rymski.

A to już wiesz?  Cała Polska trzyma formę!

Ta wyśmienita mieszanka czarnej herbaty jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej ulubionych na całym świecie. Jej charakterystyczny smak i aromat potrafi subtelną nutą wypełnić cale pomieszczenie, zatrzymując nas w biegu i przywracając przyjemność rozkoszowania się prostymi czynnościami. A stąd tylko krok do równowagi między wymaganiami współczesności, a tzw. slow life ? ideą świadomego, zdrowego stylu życia, zdobywającą coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Herbatę Earl Grey należy parzyć od dwóch do pięciu minut. Herbata parzona krótko ? pobudza, dłużej ? ma działanie uspokajające i rozluźniające. Można wypróbować kilka różnych sposobów wzbogacenia tego smaku, dodając np. plasterek cytryny, kilka kropel mleka czy nieco wanilii ? wszystko zależy od naszych upodobań.

Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

 

Więcej informacji: 
http://teekanne.pl/
http://herbatarozgrzewa.pl/
https://www.facebook.com/herbatateekanne

< 233599" >

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy