Czystość Wiadomości branżowe

Godzina dla Ziemi – wspólna akcja DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling

DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling wspólnie biorą udział w inicjatywie Godzina dla Ziemi, organizowanej przez WWF. Godzina dla Ziemi, to największe kampania społeczna na świecie, która ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Miliony ludzi z całego świata, wyłączą światła w domach i firmach na jedną godzinę. Godzina dla Ziemi rozpocznie się w sobotę, 23 marca o godz. 20: 30 i będzie to symboliczny początek kampanii.W ramach inicjatywy DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling – planują zebrać pięć ton elektro-odpadów (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) zapraszając swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych do udziału w akcji, której szczegóły znajdują się na stronie Godzina dla Ziemi.Ilość elektro odpadów (e-odpadów) na świecie rośnie bardzo szybko. Powodem takiego stanu rzeczy jest

Teaser

DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling wspólnie biorą udział w inicjatywie Godzina dla Ziemi, organizowanej przez WWF.

Godzina dla Ziemi, to największe kampania społeczna na świecie, która ma na celu ochronę środowiska naturalnego. Miliony ludzi z całego świata, wyłączą światła w domach i firmach na jedną godzinę. Godzina dla Ziemi rozpocznie się w sobotę, 23 marca o godz. 20: 30 i będzie to symboliczny początek kampanii.

W ramach inicjatywy DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska i Stena Recycling ? planują zebrać pięć ton elektro-odpadów (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) zapraszając swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych do udziału w akcji, której szczegóły znajdują się na stronie Godzina dla Ziemi.

Ilość elektro odpadów (e-odpadów) na świecie rośnie bardzo szybko. Powodem takiego stanu rzeczy jest ciągły rozwój technologiczny i potrzeba wymiany zużytego / przestarzałego sprzętu na nowy.  E-odpady zawierają duże ilości ołowiu, który wpływa negatywnie na zdrowie.

Każdego roku:

  • Na całym świecie usuwanych jest od 20 do 50 milionów ton e-odpadów.
  • Jedynie 12, 5 procent e-odpadów jest rocznie przetwarzane.
  • E-odpady stanowią 2 procent śmieci na składowiskach, co równa się 70 procent ogólnej liczby toksycznych odpadów.  

Nie zapomnij wziąć udziału w Godzinie dla Ziemi ? Sobota 23 marca o 20:30

 

 

< 237323" >

Źródło DTZ. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  L?biotica: Ochronny balsam do ust PROTECT SPF 30. Uśmiech w każdych warunkach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy