Ludzie

Higiena intymna kobiet

Higiena intymna kobiet Autorem artykułu jest Szymon Holesz Higiena intymna to sprawa bardzo delikatna, ale też bardzo ważna. Niestety bardzo często ją bagatelizujemy co może

Higiena intymna kobiet

Autorem artykułu jest Szymon Holesz

Higiena intymna to sprawa bardzo delikatna, ale też bardzo ważna. Niestety bardzo często ją bagatelizujemy co może skutkować różnymi infekcjami i chorobami.

Higiena intymna to sprawa, o której zdecydowanie za mało mówimy. Okolice intymne u kobiet wymagają wyjątkowej pielęgnacji, ponieważ są to miejsca bardzo delikatne i narażone na wiele niebezpiecznych czynników. Zaniedbanie higieny intymnej może spowodować wiele infekcji i chorób. Niestety spotkało to przynajmniej raz w życiu ponad połowę kobiet.

Jak dbać o higienę intymną?
Bardzo ważna jest wymiana zwykłego mydła na specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do tego celu. Niestety w naszym społeczeństwie bardzo popularny jest pogląd, że starczy sama woda plus mydło. Niestety nie jest to do końca prawda, ponieważ zwykłe mydło ma zasadowy odczyn, a do pielęgnacji miejsc intymnych u kobiet potrzeba preparatów, które będą utrzymywać kwaśne PH w pochwie. Dzięki czemu nie będą się rozwijać bakterie i grzyby.

Sposób mycia się
Niestety w nawet tak prostych sprawach niektóre kobiety mają problemy. Bardzo duża część kobiet przy myciu i osuszaniu okolic intymnych wykonuje ruchy od tyłu do przodu. Niestety powoduje to, że bakterie z okolic odbytu są przenoszone na pochwę, a to może prowadzić do infekcji. Bardzo ważne jest więc, aby przy myciu się wykonywać ruchy od przodu do tyłu, dzięki temu unikniemy wielu problemów.

Wizyta u ginekologa
Przy higienie intymnej kobiet bardzo ważne są też wizyty u ginekologa. Częste wykonywanie rutynowych badań jest ważne, ponieważ tylko tak możemy się dowiedzieć czy wszystko jest w porządku, a w razie jakiś problemów możemy je szybko rozwiązać.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

A to już wiesz?  Crealto ? z połączenia potrzeb biznesu z doświadczeniem ekspertów kawy i gastronomii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy