Ludzie

Moc czystych myśli, czyli Wielkie Pranie – Fotograficzne Prowokacje

Moc czystych myśli, czyli Wielkie Pranie – Fotograficzne Prowokacje Autorem artykułu jest Anna Janicka-Galant Połączenie sesji fotograficznej z warsztatem ?Kocham swoje ciało – kocham siebie

Moc czystych myśli, czyli Wielkie Pranie – Fotograficzne Prowokacje

Autorem artykułu jest Anna Janicka-Galant

Połączenie sesji fotograficznej z warsztatem ?Kocham swoje ciało – kocham siebie całą? jest propozycją poprawienia jakości swojego życia poprzez zabawę, prowokację, terapeutyczną intrygę. Zabawę z przymrużeniem oka, dostępną dla każdego bez względu na wiek, profesję i wagę?

Wielkie Pranie - Fotograficzne ProwokacjeWielkie Pranie – to przewrotny tytuł projektu fotograficzno-warsztatowego. Jakie pranie i czego pranie? Skąd ta nagła potrzeba czystości? Co my tam z wami drogie Panie zamierzamy robić? Pod pretekstem zdjęć, z motywem przewodnim wody chcemy zwrócić uwagę na to co każda z nas ma do ?wyprania? lub ?wymycia?. Zwrócić uwagę na uprzedzenia, stereotypy, na problemy z akceptacją własnego piękna i cielesności.

Czystość ducha to piękny stan. Pojawia się wraz z otwieraniem się duszy i naszą gotowością na przyjęcie tej energii, która usuwa wszelkie ślady negatywności. Kiedy rozwijamy i pogłębiamy w sobie czystość, nasze myśli stają się coraz prostsze i spokojniejsze. Czyste myśli mają wielką siłę. Cokolwiek zaplanujemy w oparciu o czyste myśli prowadzi do sukcesu.

Wielkie Pranie - Fotograficzne Prowokacje 09Ten świat jest sceną, a ludzie – aktorami. Każdy aktor ma swoją unikatową rolę. Ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Poczucie odpowiedzialności przejawia się we właściwym podejściu do zadań, bez względu na to, czy są to drobne czynności, czy wielkie wyzwania.

Każdy z nas ma swoją rolę do odegrania w przekształcaniu świata na lepszy.

Zabawa w przebieranie i rozbieranie na sesjach służy spojrzeniu na siebie z boku, z dystansu. Można ujrzeć siebie inną albo dostrzec tę, którą tak długo wypierałyśmy dostosowując się do społecznych norm i oczekiwań.

Stanąć na chwilę świadomie na scenie a potem przenieść te wrażenia do codziennego życia. Stać się aktorką świadomą siebie. Nauczyć się dbania zarówno o ciało jak i o jakość myśli oraz uczuć, którymi darzymy siebie i innych.

A to już wiesz?  Ekologiczna Antykoncepcja

Uleganie negatywnościom prowadzi do bardzo niepewnej egzystencji. W zasadzie nigdy nie wiemy, jak się zachowamy w trudnej sytuacji. Stąd ta potrzeba dbałości o myśli. Ważne jest tworzenie doceniających i pełnych współczucia myśli a skończenie z gniewem, zgorzknieniem i uprzedzeniami.

Wielkie Pranie 07 Wielkie Pranie 12 Wielkie Pranie 14

Potrzebujemy cichej, pełnej miłości rozmowy wewnętrznej. Taki dialog równoważy, dodaje sił i odwagi.

Martwienie się, w jaki sposób zdołamy wykonać zadanie i powątpiewanie we własne możliwości znacząco ograniczają zdolność stawiania czoła codziennym wyzwaniom.

Dobry, przemyślany plan może nam pomóc, ale ociąganie się i niepokój marnotrawią naszą energię. Im bardziej pozytywna jest nasza postawa wobec pojawiających się możliwości, tym większa wewnętrzna zdolność do podejmowania nowych wyzwań.

Połączenie sesji fotograficznej z warsztatem ?Kocham swoje ciało – kocham siebie całą? jest propozycją poprawienia jakości swojego życia poprzez zabawę, prowokację, terapeutyczną intrygę. Zabawę z przymrużeniem oka, dostępną dla każdego bez względu na wiek, profesję i wagę?

Wielkie Pranie - Fotograficzne Prowokacje 08

Fotografka: Małgorzata Bełżycka-Pietraszczyk http://www.fotomargo.pl

Anna Janicka-Galant

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy