Czystość Wiadomości branżowe

Obroty Rossmanna przekroczyły 5 miliardów zł

Firma Rossmann może się pochwalić wyjątkowym sukcesem. Obroty lidera rynku chemiczno-kosmetycznego sięgnęły w 2012 roku ponad 5 miliardów złotych. Po raz pierwszy od początku działalności firmy w Polsce udało się przekroczyć tak wysoki próg, zachowując jednocześnie tempo wzrostu na poziomie blisko 17 procent.Od 2008 roku obroty Rossmanna zwiększyły się ponad

Teaser

Firma Rossmann może się pochwalić wyjątkowym sukcesem. Obroty lidera rynku chemiczno-kosmetycznego sięgnęły w 2012 roku ponad 5 miliardów złotych. Po raz pierwszy od początku działalności firmy w Polsce udało się przekroczyć tak wysoki próg, zachowując jednocześnie tempo wzrostu na poziomie blisko 17 procent.

Od 2008 roku obroty Rossmanna zwiększyły się ponad dwukrotnie. Sukces firmy jest tym cenniejszy, że został osiągnięty mimo spowolnienia gospodarczego i rosnącej konkurencji.

Systematycznie zwiększająca się wysokość obrotów odzwierciedla dynamikę rozwoju Rossmanna. W 2012 roku po raz kolejny otwarto ponad 100 nowych drogerii i ich liczba przekroczyła 700. Do 500 tysięcy wzrosła liczba klientów, którzy każdego dnia odwiedzają sklepy firmy. Co za tym idzie zwiększył się udział w rynku chemiczno-kosmetycznym, który sięgnął 18,7 procent.

? Jesteśmy niezwykle dumni z takiego osiągnięcia, ponieważ taki cel postawiliśmy przed sobą na początku 2012 roku. Chcieliśmy przekroczyć tą magiczną granicę 5 miliardów i zrealizowaliśmy plan. Na rok 2013 stawiamy przed sobą kolejne ambitne cele ? mówi Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.

W najbliższym czasie Rossmann przyspieszy ekspansję. W 2013 roku chce otworzyć rekordową liczbę ponad 150 drogerii. W efekcie na zakończenie 2014 roku ma mieć na terenie Polski 1 000 sklepów.

Zaplanowano również kolejną dużą inwestycję, która pochłonie 70 milionów złotych. W Pyskowicach na Śląsku rozpocznie się budowa regionalnego magazynu dla południowej części Polski.

< 232300" >

Źródło Rossmann SDP Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wielkie wakacje z małym AGD

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy