Wiadomości branżowe

Samsung wprowadza na rynek nową generację urządzeń kuchennych Chef Collection

Samsung Electronics zaprezentował podczas targów IFA 2014 nową linię wysokiej klasy urządzeń kuchennych Chef Collection, powstałych we współpracy z najlepszymi kucharzami świata. Nowe produkty umożliwiają m. in. precyzyjną kontrolę temperatury, są wygodniejsze w obsłudze, a nowa zmywarka Samsung WaterWall zapewnia idealną czystość naczyń. Samsung Chef Collection to

Samsung Electronics zaprezentował podczas targów IFA 2014 nową linię wysokiej klasy urządzeń kuchennych Chef Collection, powstałych we współpracy z najlepszymi kucharzami świata. Nowe produkty umożliwiają m. in. precyzyjną kontrolę temperatury, są wygodniejsze w obsłudze, a nowa zmywarka Samsung WaterWall zapewnia idealną czystość naczyń.

Samsung Chef Collection to linia sprzętów kuchennych, która powstała we współpracy z Samsung Club des Chefs – kucharzami światowej klasy. Podczas targów IFA 2014 Samsung zaprezentował najnowocześniejsze wersje chłodziarko – zamrażarki, piekarnika, płyty indukcyjnej i zmywarki.

Precyzyjna kontrola temperatury dla doskonałej świeżości

Jednym z kluczowych spostrzeżeń kucharzy z Samsung Club des Chefs było to, że w trakcie przygotowania potraw przez profesjonalistów niezwykle ważne jest, aby mięso było utrzymywane w odpowiedniej temperaturze jeszcze przed gotowaniem. Odpowiedzią firmy Samsung było wprowadzenie udoskonalonej lodówki z kolekcji Chef, w której zastosowano technologie minimalizującą wahania temperatury. Dzięki precyzyjnej kontroli warunków przechowywania żywności, świeżość i smak produktów są doskonale zachowane.

Lodówka z kolekcji Samsung Chef wyróżnia się nie tylko innowacyjną technologią, ale również designem. Podczas projektowania urządzenia Samsung skoncentrował się szczególnie na dopasowaniu produktu do europejskich zestawów mebli kuchennych. Ponadto, dzięki technologii Samsung SpaceMax, w lodówce jest o 30 procent więcej miejsca na przechowywanie produktów niż w przeciętnej lodówce do zabudowy tych samych rozmiarów.

Innowacje w gotowaniu i przygotowywaniu posiłków

We współpracy ze światowej sławy kucharzami z Samsung Club Des Chefs powstały również nowe rozwiązania do gotowania. W piekarniku z kolekcji Chef zastosowano technologię Gourmet Vapour, która wykorzystuje przegrzaną parę wodną do optymalizacji struktury i smaku potraw, zwłaszcza podczas pieczenia lub opiekania. Podgrzana do ponad 100°C para tworzy mikroskopijnie cienką mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana po powierzchni potraw przez wentylator konwekcyjny. Efektywna dystrybucja ciepła i wilgoci natychmiast poprawia jakość potraw, które stają się cudownie chrupiące i rumiane na zewnątrz, ale pozostają miękkie i soczyste w środku.

A to już wiesz?  Męty oczne ? tego nie wolno ignorować!

Kolejną innowacją, którą Samsung oferuje domowym szefom kuchni jest płyta indukcyjna z kolekcji Chef, wyposażona w technologię Virtual Safety Flame. Nowy produkt łączy maksymalną dbałość o bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Wyświetlacz posiada funkcję wyraźnie pokazującą, kiedy płyta jest rozgrzana i z jaką intensywnością. Oświetlenie LED wbudowane w powierzchnię płyty podświetla każdą strefę gotowania, pokazując stopień jej rozgrzania. Dzięki temu wiadomo, z jaką mocą pracuje płyta – co pozwala lepiej kontrolować proces gotowania.

Nowa era w zmywaniu po 160 latach

Idealna kolacja to nie tylko doskonała atmosfera I smaczne potrawy ? to również błyszczące naczynia bez żadnej skazy. Dotychczasowa technologia stosowana w zmywarkach nie zmieniła się od 160 lat? aż do dziś. Zmywarka Samsung z kolekcji Chef prezentuje innowacyjną technologię WaterWall?. Liniowy mechanizm przesuwa się wzdłuż dna zmywarki, sprawiając, że pionowe strumienie wody pod stałym ciśnieniem docierają do każdego zakątka urządzenia, czego nie potrafią zapewnić tradycyjne spryskiwacze obrotowe. Potężna ściana wody przesuwa się we wnętrzu zmywarki od rogu do rogu, docierając za każdym razem do każdego naczynia, garnka, patelni, łyżki wazowej czy sztućca.

Zależy nam, aby nasi konsumenci cieszyli się codziennym życiem ? celebrowali wszystko to, co jest najprzyjemniejsze – powiedział BK Yoon, szef pionu elektroniki użytkowej w Samsung Electronics Co., Ltd. Z tej idei wyrósł pomysł stworzenia kolekcji Samsung Chef, w ścisłej współpracy z Samsung Club des Chefs ? grupą doradczą, której członkami są najlepsi szefowie kuchni z całego świata, wśród nich również kulinarne autorytety z trzema gwiazdkami Michelin. Cieszę się, że udało nam się stworzyć linię przełomowych urządzeń kuchennych, które oferują europejskim konsumentom najwyższy poziom przechowywania żywności, gotowania, prezentacji potraw i najlepszy design ? dodał BK Yoon.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

hastagi na stronie:

A to już wiesz?  Otwarcie 10. placówki Super-Pharm w Warszawie - Dom Mody Klif
#jedrzej lodówki samsung linkedin

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy