Czystość Wiadomości branżowe

Studentka Politechniki Gdańskiej laureatką I edycji programu Generacja Przyszłości

Inżynier Daria Maria Bieńkuńska, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej została laureatką rządowego programu Generacja Przyszłości. Młoda badaczka zajmuje się m.in. zanieczyszczeniami wody i gruntów na wsi. Zamierza opracować zalecenia ochrony i zarządzania zasobami naturalnymi. Na rozwój projektu otrzymała 89 tys.

Inżynier Daria Maria Bieńkuńska, studentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej została laureatką rządowego programu Generacja Przyszłości. Młoda badaczka zajmuje się m.in. zanieczyszczeniami wody i gruntów na wsi. Zamierza opracować zalecenia ochrony i zarządzania zasobami naturalnymi. Na rozwój projektu otrzymała 89 tys. zł.

 ? Dotąd nierozwiązaną kwestią jest zarządzanie przestrzenią wiejską w sposób zrównoważony, czyli tak by chronić wody, glebę, powietrze, krajobraz zachowując przy tym bioróżnorodność. Równie ważna jest decyzja, w jaką infrastrukturę techniczną wyposażyć obszary wiejskie, aby zapewnić równowagę pomiędzy rozwojem ekonomicznym i społecznym ? mówi Daria Bieńkuńska.

 ? Mój projekt będzie miał wysokie walory poznawcze nie tylko dla mieszkańców obszarów wiejskich, ale także dla szerokiego grona osób i instytucji zajmujących się gospodarką wodno-ściekową, infrastrukturą techniczną, inżynierią środowiska, a także ochroną środowiska i jego zasobów ? dodaje nagrodzona.

Generacja Przyszłości to nowy program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego adresowany do studiujących na naszych uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów i innowatorów, którzy będą reprezentować Polskę na międzynarodowych zawodach i konkursach.

Daria Bieńkuńska przymierza się udziału w międzynarodowych zawodach IWA Young Water Professionals Award. To prestiżowy konkurs na najlepszą pracę przygotowaną przez młodych profesjonalistów zajmujących się badaniami hydrogeologicznymi.

W ramach programu ?Generacja Przyszłości? studenci mogą liczyć na wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100 tys. zł lub zespołowe ? do 500 tys. zł. Pieniądze mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z wyjazdami na międzynarodowe zawody, m.in. prowadzenie badań, zajęcia przygotowujące do zawodów, zakup aparatury naukowo-badawczej, materiałów i odczynników.

W I edycji konkursu utalentowani studenci z całej Polski otrzymali prawie 6,5 miliona zł. Nagrody laureatom wręczyli premier Donald Tusk oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. 

Daria Bieńkuńska projekt pod nazwą ?Analiza skali zagrożeń środowiska hydrogeologicznego obszarów wiejskich z uwzględnieniem współcześnie występujących źródeł zanieczyszczeń? realizuje pod opieką merytoryczną dr Katarzyny Jankowskiej oraz dr inż. Marzeny Wójcik. 

A to już wiesz?  Idą święta ? odkurzacze poszły w ruch

Więcej o projekcie: http://static.pg.gda.pl/pg.gda.pl/news/5575/d6b8e36441d994380e12d6b2c30320ca.pdf

< 241750" >

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#bieńkuńska daria politechnika gdańska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy