Czystość Wiadomości branżowe

?The Pilgrim Report? ? wspólny projekt Luhrmann`a i młodych pasjonatów sztuki filmowej

Dziesiątka młodych australijskich filmowców otrzymała niepowtarzalną szansę wspólnej pracy z jednym z najważniejszych światowych reżyserów – Bazem Luhrmann`em. W ramach konkursu „The Shoot” wspólnie stworzyli film „The Pilgrim Report” wykorzystując jedynie Samsung GALAXY Note 3 oraz GALAXY Gear. Premierowy pokaz dzieła odbył się w ubiegłym tygodniu z okazji

Teaser

Dziesiątka młodych australijskich filmowców otrzymała niepowtarzalną szansę wspólnej pracy z jednym z najważniejszych światowych reżyserów ? Bazem Luhrmann`em. W ramach konkursu ?The Shoot? wspólnie stworzyli film ?The Pilgrim Report? wykorzystując jedynie Samsung GALAXY Note 3 oraz GALAXY Gear. Premierowy pokaz dzieła odbył się w ubiegłym tygodniu z okazji 40-lecia Opery w Sydney i jest już ono dostępne w serwisie Vimeo.

Historia powstania ?The Pilgrim Report? jest wyjątkowa. Twórcy tego filmu ? młodzi scenarzyści, reżyserzy, aktorzy, projektanci i operatorzy poznali się na warsztatach konkursowych w Krajowym Instytucie Filmu i Teatru w Sydney (NIDA). W ciągu sześciu dni wspólnych zajęć, stworzyli zgraną drużynę filmową, a wielu z nich spełniło przy tym swoje marzenia. Poznali m. in. wiodące postacie z branży filmowej, w tym Baza Luhrmann`a, reżysera takich filmów jak ?Romeo i Julia” czy ?Moulin Rouge”. Luhrmann stał się dla nich mentorem ? pod jego okiem, młodzi pasjonaci sztuki filmowej przygotowali krótkometrażowy film ? korzystając przy tym wyłącznie z urządzeń Samsung, w tym z GALAXY Note 3 oraz GALAXY Gear, a także infrastruktury NIDA. Powstało dzieło młodych wizjonerów, którzy bazowali jedynie na swojej pasji oraz nowoczesnej technologii.

Samsung tworzy technologie otwierające nieograniczone możliwości działania dla każdego ? wystarczy mieć marzenia i spróbować je realizować ? mówi Younghee Lee, wiceprezes ds. marketingu globalnego w dziale IT & Mobile firmy Samsung Electronics. Jesteśmy niezmiernie dumni widząc, jak młodzi wizjonerzy wykorzystują nasze produkty do tworzenia wspaniałych dzieł sztuki, takich jak ?The Pilgrim Report ? podsumowuje.

Bez względu na to, czy jesteś już artystą uznanym, czy też dopiero zaczynasz ? technologia zawsze pomaga skupić się na tworzeniu, dzieleniu się i inspirowaniu innych sztuką ? uważa Luhrmann. Dla mnie jako artysty, który w młodości miał możliwość kształcić się w NIDA, konkurs ?The Shoot? jest szczególnie cenną formą współpracy z firmą Samsung.

Film jest już dostępny w serwisie Vimeo pod linkiem: https://vimeo.com/77369632 (hasło: pilgrim).

A to już wiesz?  Małe wyrzeczenia, wielkie wrażenia - Skyscanner udowadnia, że podróże mogą być naprawdę tanie

Projekt ?The Shoot? to część ogólnoświatowego programu Samsung Mobile, którego celem jest wspieranie i rozwijanie pasji młodych artystów poprzez tworzenie wyjątkowych możliwości przy użyciu technologii mobilnych.

Szczegóły dotyczące przedsięwzięć realizowanych przez Baza Luhrmanna we współpracy z Samsung Electronics dostępne są na stronie http://www.samsungmobilepress.com/, natomiast więcej informacji i materiałów dotyczących ?The Shoot? można znaleźć na theshoot.com.au.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy